Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2021

1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy.
  2. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej.
  3. Zgodnie z prośbą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, przy wyjściu z kościoła zbierane są dzisiaj ofiary na pomoc migrantom na wschodniej granicy Polski.
  4. W poniedziałek wspominać będziemy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej a w środę św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i jego Towarzyszy, męczenników wietnamskich.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent - czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności.
  6. Wraz z Adwentem rozpoczną się Roraty. W naszym kościele sprawowane będą w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 18.00 a we wtorek, czwartek i sobotę o godzinie 7.00. Już dziś gorąco zachęcamy do udziału w Roratach nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorosłych. Dzieci zachęcamy, aby na Roraty przychodziły z wykonanymi przez siebie lampionami.
  7. Chłopców, po klasie siódmej, którzy pragną czytać Słowo Boże podczas Eucharystii zapraszamy w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie, które odbędzie się w salce katechetycznej. Spotkanie to rozpocznie cykl comiesięcznych przygotowań do pełnienia tej funkcji a zwieńczeniem spotkań będzie uroczyste błogosławieństwo Księdza Biskupa udzielone podczas diecezjalnego dnia służby liturgicznej 11 czerwca 2022 r.
  8. Począwszy od przyszłej niedzieli, to jest 28 listopada, po Mszach św., w biurze parafialnym będzie można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Wacława Szymańskiego, lat 86 z ul. Zawiszy Czarnego oraz śp. Barbarę Kruger, lat 64 z ul. Średniej. Śp. Wacława, śp. Barbarę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  10. Na ostatnie już dni obecnego roku liturgicznego niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.