14 listopada 2021

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.
  2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Libanie.
  3. W środę wspominać będziemy św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę, w czwartek bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę, natomiast w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.
  4. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze-cegiełki, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na Centrum Opieki Perinatalnej. Cena kalendarza-cegiełki to 50 zł.
  5. Ponawiamy prośbę o zgłaszanie się osób, które pragną śpiewać w powstającym przy naszej parafii chórze. Osoby zainteresowane prosimy żeby po Mszy św. zgłosiły się w zakrystii u pana Organisty.
  6. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. W tym dniu, zgodnie z prośbą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na pomoc migrantom na wschodniej granicy Polski.
  7. W imieniu Diecezjalnego Duszpasterza Kolejarzy zapraszamy rodziny kolejarskie oraz sympatyków kolejnictwa do uczestnictwa w Mszy św., którą, w przyszłą niedzielę tj. 21 listopada o godzinie 10.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim, sprawować będzie bp Krzysztof Włodarczyk.
  8. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na prace związane z kontynuacją budowy naszego kościoła.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Wiesława Zbonik, lat 60 z ul. Poprzecznej. Śp. Wiesława oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  10. Solenizantom i jubilatom życzymy obfitych Bożych darów, a wszystkich obecnych niech Pan Bóg darzy zdrowiem i błogosławi. Szczęść Boże.