7 listopada 2021

1. Pan Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.
  2. Kończący się Tydzień Modlitw za Zmarłych niech nas zmobilizuje do modlitewnej pamięci o zmarłych w ciągu całego roku. Wyrazem tej pamięci jest między innymi różaniec z wymieniankami za zmarłych, który w naszym kościele odmawiamy o godzinie 17.30. Wymienianki składać można jeszcze dziś do skarbony umieszczonej przy wejściu do zakrystii.
  3. We wtorek obchodzić będziemy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej a w środę wspominać będziemy św. Leona Wielkiego papieża i Doktora Kościoła.
  4. W czwartek przypada wspomnienie św. Marcina z Tours. Jest on patronem Katedry Bydgoskiej oraz naszego miasta. W tym dniu przypada również Narodowe Święto - 103 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie w swoich modlitwach. Niech na naszych domach zawisną flagi narodowe, które są zewnętrznym znakiem naszego patriotyzmu i zatroskania o losy Ojczyzny. W intencji Ojczyzny modlić się będziemy w czwartek podczas Mszy św. o godzinie 9.00. W czwartek biuro parafialne nieczynne.
  5. W piątek wspominać będziemy św. Jozafata Kuncewicza, biskupa unickiego i męczennika, natomiast w sobotę pierwszych polskich męczenników: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  6. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Libanie, natomiast ofiary składane na tacę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  7. Osoby, które pragną śpiewać w powstającym przy Parafii chórze, prosimy, aby po Mszach św. zgłaszały się w zakrystii u pana Organisty.
  8. Przypominamy, że ingres Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Włodarczyka do bydgoskiej katedry odbędzie się w sobotę 13 listopada 2021 r. o godz. 11.00 i będzie transmitowany przez telewizję TRWAM.
  9. Ponawiamy zachętę do nabycia kalendarzy-cegiełek w cenie 50 zł, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na Centrum Opieki Perinatalnej, którego głównym zadaniem jest objęcie kompleksową opieką ciężarnych mam oczekujących narodzin ciężko chorego dziecka oraz ich rodzin. Wspomniane kalendarze-cegiełki można nabyć w zakrystii, po Mszy św.
  10. Zachęcamy do udziału w 40 Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej, który będzie trwał w naszym mieście od 6 do 14 listopada. Szczegóły na plakacie.
  11. We wtorek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. zapraszamy na „Godzinę dla Pana”, podczas której Chrystusowi utajonemu w Najświętszym Sakramencie przedstawiać będziemy nurtujące nas problemy, oraz modlić się w intencjach, które leżą nam na sercu.
  12. Każda osoba – tak wierząca, jak i niewierząca – zaproszona jest do wejścia na drogę synodalną. Swój udział w niej może zrealizować, wypełniając specjalną ankietę, która znajduje się TUTAJ
  13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Danutę Kłomską, lat 67 z ul. Rakietowej oraz śp. Dobromiłę Borzyszkowską, lat 85 z ul. Niecałej. Śp. Danutę, śp. Dobromiłę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  14. Drogich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece patronki naszej parafii Niepokalanie Poczętej Maryi a wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.