31 października 2021

1. Zaproszenie na Ingres Biskupa Ordynariusza do Katedry Bydgoskiej.
  2. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.
  3. W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele w uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00; 8,30; 10.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 11.30.
  4. Msza św. i procesja na cmentarzu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Ludwikowo w Uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 13.00 a w Dzień Zaduszny o 10.00, natomiast na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej w Uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 12.00 a w Dzień Zaduszny o 13.30.
  5. Różaniec za zmarłych połączony z „wymieniankami” w naszym kościele począwszy od poniedziałku 1 listopada codziennie o godzinie 17.30. Wymienianki można jeszcze składać do skarbony umieszczonej przy wejściu do zakrystii.
  6. We wtorek 2 listopada w liturgii wspominać będziemy Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia Msze Święte sprawowane będą o godzinie 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godzinie 9.00 modlić się będziemy za zmarłych Parafian.
  7. Penitencjaria Apostolska opublikowała dekret, w którym ze względu na stan trwającej pandemii, potwierdza i przedłuża na cały miesiąc listopad bieżącego roku wszystkie dobrodziejstwa duchowe już udzielone 22 października 2020 r. W związku z tym odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych.
  8. W najbliższym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w środę po Mszy św. wieczornej oraz w czwartek po rannej Mszy św.
  9. W czwartek wspominać będziemy św. Karola Boromeusza. W tym dniu z racji pierwszego czwartku miesiąca o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta zakończona modlitwą za zmarłych oraz Mszą św. w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów oraz osoby chętne do pełnienia tej służby. Po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym.
  10. W piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kandydatom przygotowującym się do Sakramentu Bierzmowania przypominamy o pierwszo piątkowej Spowiedzi Świętej oraz Mszy Świętej wieczornej, która stanowi jeden z elementów dobrego przygotowania się do Bierzmowania.
  11. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia pół godziny przed każdą Mszą św. ponadto z racji pierwszego piątku miesiąca dzieci zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godziny 00 a młodzież w piątek od 17.00.
  12. Do chorych oraz osób starszych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych. Zainteresowanych można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym do czwartku włącznie.
  13. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone dziś na ogrzewanie naszego kościoła.
  14. Zachęcam do nabycia kalendarzy-cegiełek w cenie 50 zł, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na Centrum Opieki Perinatalnej, którego głównym zadaniem jest objęcie kompleksową opieką ciężarnych mam oczekujących narodzin ciężko chorego dziecka oraz ich rodzin. Wspomniane kalendarze-cegiełki można nabyć w zakrystii, po Mszy św.
  15. W sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo w ramach 5 pierwszych sobót miesiąca.
  16. Zachęcamy do udziału w 40 Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, który potrwa od 6 do 14 listopada, pod hasłem: „Czas to miłość”.
  17. Drogich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej a wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.