Ogłoszenia duszpasterskie

30 Niedziela Zwykła

Poprzednie

24 października 2021

Następne
  1. Niewidomy żebrak Bartymeusz miał żywą wiarę, dlatego nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, kiedy prosił Pana Jezusa o uzdrowienie. Pamiętajmy, że Pan Jezus nigdy nie pozostaje obojętny jeśli z wiarą się do Niego zwracamy.
  2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy przez modlitwę, cierpienie ofiarowane w tej intencji oraz materialnie. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.
  3. Kończy się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Kierujemy to przy­pomnienie zwłaszcza do tych, którzy może jesz­cze nie wzięli do rąk różańca. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe dla młodzieży i dorosłych każdego dnia o 17.30, natomiast dla dzieci w poniedziałek i środę o 16.30.
  4. W przyszły poniedziałek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele w uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00; 8,30; 10.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 11.30.
  5. Różaniec za zmarłych połączony z „wymieniankami” w naszym kościele począwszy od poniedziałku 1 listopada codziennie o godzinie 17.30. „Wymienianki” można składać do skarbony znajdującej się przy wejściu do zakrystii. Tam znajdują się również gotowe druki.
  6. W najbliższą niedzielę ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na ogrzewanie.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Romana Skrzypnik, lat 67 z ul. Księcia Witolda oraz śp. Grażynę Górską, lat 67 z ul. Średniej. Śp. Romana, śp. Grażynę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  8. Drogich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej a wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.