17 stycznia 2021

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.
  2. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.
  3. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  4. We wtorek wspominać będziemy św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa a w czwartek św. Agnieszkę. W czwartek przypada także Dzień Babci, natomiast w piątek, Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nasz kochane babcie i dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  5. W poniedziałek na Mszę św. o godzinie 18.00 serdecznie zapraszamy po jednym przedstawicielu rodzin zamieszkujących przy ul. Średniej po stronie parzystej a we wtorek po jednym przedstawicielu rodzin zamieszkujących przy ul. Średniej po stronie nieparzystej. Jednocześnie ponawiamy prośbę, aby osoby nie zamieszkujące na wymienionych ulicach w tych dniach przyszły na Mszę św. o godzinie 7.00 lub 17.00.
  6. Od najbliższej środy Msze św. w dni powszednie w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7.00 i 18.00.
  7. W związku z Dniem Solidarności z Chorwacją, ustanowionym na 24 stycznia b.r., przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zachęcił do wsparcia modlitewnego i finansowego poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w tym kraju. Przypominamy, że 29 grudnia Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. 6 stycznia doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. Ofiary na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji zbierane będą przy wyjściu z kościoła w przyszłą niedzielę.
  8. Transmisja Mszy św. na żywo z naszego kościoła w niedzielę o godzinie 10.00.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Eugenię Mrówczyńską, lat 95 z ul. Półwiejskiej. Śp. Eugenię oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia a także nam zgromadzonym na modlitwie niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.