Niedziela Chrztu Pańskiego

10 stycznia 2021

1. Przypadająca dziś Niedziela Chrztu Pana Jezusa w Jordanie kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
  2. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone dziś na kontynuację budowy naszego kościoła.
  3. W tym tygodniu serdecznie zapraszamy po jednym przedstawicielu rodzin na Msze św., które o godzinie 18.00 sprawowane będą w intencji mieszkańców ulic:
  • W poniedziałek 11 stycznia w intencji mieszkańców Dolnych Jachcic.
  • We wtorek 12 stycznia w intencji mieszkańców ulicy Józefa Bema, Komandosów i Spadochroniarzy.
  • W środę 13 stycznia w intencji mieszkańców ulic: Batalionów Chłopskich, Grenadierów, Kosmonautów, Partyzantów i Rakietowej.
  • W czwartek 14 stycznia w intencji mieszkańców ulicy Księcia Witolda (strona parzysta).
  • W piątek 15 stycznia w intencji mieszkańców ulic: Księcia Witolda (strona nieparzysta), Kmicica, Leszka Białego, Starogardzka, Onufrego Zagłoby i Zawiszy Czarnego.
  • W poniedziałek 18 stycznia w intencji mieszkańców ulicy Średniej - strona parzysta.
  • We wtorek 19 stycznia w intencji mieszkańców ulicy Średniej - strona nieparzysta.
  1. Ponawiamy prośbę, żeby na Msze św. o godzinie 18.00, które sprawowane są w intencji mieszkańców konkretnych ulic przychodził tylko jeden przedstawiciel rodziny mieszkającej na wyznaczonej ulicy. Osoby z innych ulic zapraszamy w te dni na Msze św., które sprawowane będą o godzinie 7.00 i 17.00.
  2. Transmisja Mszy św. na żywo z naszego kościoła w każdą niedzielę i uroczystość o godzinie 10.00.
  3. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Tadeusza Ławickiego, lat 77 z ul. Spadochroniarzy oraz śp. Tadeusza Rózgę, lat 58 z ul. Żeglarskiej. Śp. Tadeusza Ławickiego, śp. Tadeusza Rózgę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  4. Wszystkim Parafianom a zwłaszcza Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości łask Bożych. Szczęść Boże.