2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

3 stycznia 2021

1. W dzisiejszą - pierwszą niedzielę nowego roku zechciejmy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
  2. W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. święcić będziemy kredę i kadzidło. Kredą oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami C+M+B, co oznacza prośbę, by Chrystus błogosławił nasz dom. W tym dniu zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W tym dniu, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  4. Przypominamy, że w każdą niedzielę i uroczystość transmitujemy na żywo z naszego kościoła Mszę św. o godzinie 10.00.
  5. W tym tygodniu serdecznie zapraszamy po jednym przedstawicielu rodzin na Msze św., które o godzinie 18.00 sprawowane będą w intencji mieszkańców ulic:
  • W poniedziałek 4 stycznia w intencji mieszkańców ulic: Niecała, Poprzeczna i Krzemieniecka.
  • We wtorek 5 stycznia w intencji mieszkańców ulicy Półwiejskiej i Racjonalizatorów.
  • W czwartek 7 stycznia w intencji mieszkańców ulicy Saperów od numeru 2 do 196 po stronie parzystej.
  • W piątek 8 stycznia w intencji mieszkańców ulic: Saperów od numeru 202 do 236 po stronie parzystej, Saperów strona nieparzysta oraz Czołgistów, Kanonierów i Gwardzistów.
  • W poniedziałek 11 stycznia w intencji mieszkańców Dolnych Jachcic.
  1. Ponawiamy gorącą prośbę, żeby na Msze św. o godzinie 18.00, które sprawowane są w intencji mieszkańców konkretnych ulic przychodził tylko jeden przedstawiciel rodziny mieszkającej na wyznaczonej ulicy. Osoby z innych ulic zapraszamy w te dni na Msze św., które sprawowane będą o godzinie 7.00 i 17.00
  2. Jeśli na terenie parafii zamieszkały nowe rodziny, które pragną, żeby kapłan poświęcił ich mieszkanie, proszę zgłaszać to indywidualnie w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  3. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek 8 stycznia. Zainteresowanych prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym do czwartku 7 stycznia. Odwiedzimy tylko i wyłącznie osoby zgłoszone.
  4. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Włodzimierza Brzezińskiego lat 87 z ul. Księcia Witolda. Śp. Włodzimierza oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  5. Solenizantom i jubilatom życzymy obfitości łask Bożych a wszystkim pozostałym niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.