Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

27 grudnia 2020

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich rodzinach parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają trudny czas.
  2. W poniedziałek obchodzić będziemy święto Świętych Młodzianków, męczenników, którzy ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela.
  3. W tym tygodniu, od poniedziałku do czwartku włącznie Msze św. sprawowane będą w naszym kościele o godzinie 7.00 i 17.00.
  4. W czwartek obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego 2020. Wieczorną Mszę Świętą o godz. 17.00 połączymy z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym, podczas którego będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku, przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się Nowy 2021 Rok.
  5. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 i 18.00 nie będzie Mszy o godzinie 7.00. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.
  6. W sobotę wspominać będziemy św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu.
  7. Jak już wspominaliśmy, w tym roku nie będzie w naszej parafii wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą w formie tradycyjnej. Nie mogąc spotkać się w Waszych domach, spotkajmy się w Domu Bożym – w kościele. Zapraszam więc gorąco do naszego kościoła po jednym przedstawicielu rodzin na Msze św., które sprawowane będą o godzinie 18.00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic według następującego planu:
  • W poniedziałek 28 grudnia intencji mieszkańców ulicy Żeglarskiej, mieszkających po stronie nieparzystej.
  • We wtorek 29 grudnia w intencji mieszkańców ulicy Żeglarskiej mieszkających po stronie parzystej i ul. Jachtowej.
  • W środę 30 grudnia w intencji mieszkańców ulic: Jednostronna, Kąpielowa, Ludwikowo, Kolejarska, Szyperska, Olsztyńska, Zamknięta i Zakątek.
  • W poniedziałek 4 stycznia w intencji mieszkańców ulic: Niecała, Poprzeczna i Krzemieniecka.
  1. Gorąco prosimy, aby na Msze św. o godzinie 18.00 przychodził tylko jeden przedstawiciel rodziny mieszkającej na wyznaczonej ulicy. Osoby z innych ulic zapraszamy na codzienne Msze św., które sprawowane będą o godzinie 7.00 i 17.00
  2. Jeśli na terenie parafii zamieszkały nowe rodziny, które pragną, żeby kapłan poświęcił ich mieszkanie, proszę zgłaszać to indywidualnie w zakrystii lub biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  3. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek 8 stycznia. Zainteresowanych prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym do czwartku 7 stycznia. Odwiedzimy tylko i wyłącznie osoby zgłoszone.
  4. Solenizantom i jubilatom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Świętej Rodziny a wszystkim pozostałym niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.