Uroczystość Bożego Narodzenia

25 grudnia 2020

1. Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.
  2. Przez kolejne świąteczne dni transmisja Mszy św. na żywo z naszego kościoła  o godzinie 10.00. Transmitowana będzie również Pasterka o godzinie 22.00 i 24.00.
  3. W dniu dzisiejszym Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00.
  4. W sobotę obchodzić będziemy święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Tego dnia w koś­ciołach składamy ofiary na potrzeby Uczelni Katolickich. Msze św. w tym dniu sprawowane będą według porządku niedzielnego.
  5. W niedzielę, celebrować będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o potrzebne dla nich łaski. Szczególnie módlmy się za te rodziny, które przeżywają trudny czas.
  6. Składamy gorące podziękowania za wykonanie szopki, ofiarowane choinki oraz dekorację naszego kościoła na święta.
  7. Nie chcąc narażać drogich Parafian na zakażenie, czy obawę o zakażenie, w tym roku nie będzie w naszej parafii wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą w formie tradycyjnej. Jednak pomimo tego spotkajmy się. Jeśli nie można tego uczynić bezpiecznie w Waszych domach, spotkajmy się w Domu Bożym – w kościele. Zapraszam więc gorąco do naszego kościoła po jednym przedstawicielu rodzin na Msze św., które sprawowane będą o godzinie 18.00 według następującego planu:
  • W poniedziałek 28 grudnia intencji mieszkańców ulicy Żeglarskiej, mieszkających po stronie nieparzystej.
  • We wtorek 29 grudnia w intencji mieszkańców ulicy Żeglarskiej mieszkających po stronie parzystej i ul. Jachtowej.
  • W środę 30 grudnia w intencji mieszkańców ulic: Jednostronna, Kąpielowa, Ludwikowo, Kolejarska, Szyperska, Olsztyńska, Zamknięta i Zakątek.
  • W poniedziałek 4 stycznia w intencji mieszkańców ulic: Niecała, Poprzeczna i Krzemieniecka.
  1. Gorąco prosimy, aby na Msze św. o godzinie 18.00 przychodził tylko jeden przedstawiciel rodziny mieszkającej na wyznaczonej ulicy. Osoby z innych ulic zapraszamy na codzienne Msze św., które sprawowane będą o godzinie 7.00 i 17.00
  2. Na radosne świętowanie niech Boża Dziecina wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.