17 lipca 2022

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
  2. XVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Diecezji Bydgoskiej pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”, wyruszy po Mszy św. sprawowanej w Bydgoskiej Katedrze o godzinie 6.00 w czwartek 21 lipca. Na Jasną Górę Pielgrzymi dotrą 31 lipca. Otoczmy Pielgrzymów swoimi modlitwami.
  3. W piątek przypada święto św. Marii Magdaleny, natomiast w sobotę św. Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się będziemy o pokój na naszym kontynencie oraz o to, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.
  4. W przyszłą niedzielę Rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Jest to doskonała okazja, aby dziękować Panu Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry. W związku z tym MIVA Polska po raz kolejny zachęca kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. W naszym kościele takie ofiary będzie można składać od przyszłej niedzieli do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła.
  5. Zbliżający się Tydzień św. Krzysztofa jest również odpowiednim momentem, by modlić się za wszystkich kierowców oraz upraszać bezpieczną podróż. W przyszłą niedzielę, tj. 24 lipca, po Mszy św. o godzinie 11.30 błogosławić będziemy pojazdy mechaniczne oraz modlić się o ich roztropne wykorzystywanie. Osoby, które pragną skorzystać z tego błogosławieństwa prosimy, aby w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.30 podjeżdżały swoimi pojazdami pod kościół od strony ul. Zakątek w kierunku ul. Ludwikowo.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Czesława Sikorę, lat 92 z ul. Racjonalizatorów oraz śp. Aleksandrę Pabijan, lat 89 z ul. Średniej. Msza św. za śp. Aleksandrę sprawowana będzie w czwartek 21 lipca o godzinie 12.00 w kościele Św. Krzyża przy ul. Artyleryjskiej, po Mszy pogrzeb na cmentarzu Nowofarnym. Śp. Czesława, śp. Aleksandrę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  7. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, natomiast wszystkim pracującym niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.