24 lipca 2022

1. Zatroszczmy się podczas wakacji o swoje życie duchowe. Niech nie zabraknie na drogach wakacyjnego odpoczynku modlitwy, nawiedzenia świątyń i udziału we Mszy Świętej.
  2. W swoich modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach, którzy w czwartek wyruszyli z Katedry Bydgoskiej na pątniczy szlak.
  3. W związku z rozpoczynającym się 23 tygodniem Św. Krzysztofa przypominamy o apelu MIVA Polska zachęcającym kierowców, aby wpłacili 1 grosz za każdy szczęśliwie przejechany kilometr na środki transportu dla misjonarzy. W naszym kościele takie ofiary można składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła.
  4. Po Mszy św. o godzinie 11.30 błogosławić będziemy pojazdy mechaniczne. Kierowcy, którzy pragną aby ich pojazdy zostały pobłogosławione prosimy, aby po Mszy św. o godzinie 11.30 podjeżdżali nimi od ul. Zakątek w kierunku ul. Ludwikowo.
  5. W poniedziałek przypada święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa. Jest to również dzień imienin naszego Biskupa Diecezjalnego. Serdecznie zachęcamy do modlitwy w intencji solenizanta oraz do udziału we Mszy św., którą Ks. Biskup będzie sprawował w Katedrze w poniedziałek o godzinie 17.00.
  6. We wtorek wspominać będziemy św. Joachima i św. Annę - rodziców Najświętszej Maryi Panny, natomiast w piątek św. Martę, Marię i Łazarza.
  7. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, natomiast wszystkim pracującym potrzebnych sił i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.