IV Niedziela Adwentu

18 grudnia 2022

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był to czas czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Skorzystajmy z sakramentu Bożego miłosierdzia. Spowiedź święta z udziałem kapłanów z sąsiednich parafii w naszym kościele w poniedziałek od godziny 16.30. Zaplanujmy tak czas, abyśmy mogli skorzystać z tej okazji, ponieważ we wtorek i środę pomagać będziemy w spowiedzi innym parafiom i przez to spowiedź w naszym kościele będzie utrudniona.
  2. Maryja biegła z pośpiechem, by nieść pomoc swojej krewnej Elżbiecie. Niech ten przykład obudzi w nas solidarność z potrzebującymi. Przypominamy o skarbonie z napisem „ofiara na pomoc ubogim”.
  3. W biurze parafialnym można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.
  4. W poniedziałek i środę, ze względu na spowiedź, biuro parafialne nieczynne.
  5. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek o godzinie 18.00 a od wtorku do piątku o godzinie 7.00.
  6. W czwartek, podczas Mszy św. o godzinie 18.00, do naszej parafii harcerze przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy św. będzie można zabrać je do swoich domów.
  7. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Msza św. w naszym kościele sprawowana będzie o godzinie 7.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00.
  8. Wigilia Bożego Narodzenia, jak śpiewamy w jednej z pastorałek, to dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak również w tym, Pasterka sprawowana będzie o godzinie 22.00 i o 24.00. Ofiary zbierane podczas Pasterki przeznaczone zostaną na Fundusz Ochrony Życia.
  9. W Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.
  10. W drugi dzień świąt, tj. 26 grudnia, obchodzić będziemy święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego. Jak każdego roku, ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na uczelnie katolickie.
  11. Dzieci zapraszamy na spotkanie przy żłóbku w święta oraz w najbliższą niedzielę po Mszy o godzinie 11.30.
  12. Po dwóch latach zamknięcia z powodu pandemii, w tym roku zamierzamy powrócić do duszpasterskich odwiedzin drogich Parafian w domach. Tegoroczną kolędę rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia od ul. Żeglarskiej, Kąpielowej i Szyperskiej.
  13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Jarosława Chlebicz, lat 51 z ul. Szyperskiej. Śp. Jarosława oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  14. Na ostatnie dni Adwentowego czuwania oraz na radosne świętowanie niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.