Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia 2022

1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujmy ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.
  2. W Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.
  3. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Kościół czci świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Tego dnia w koś­ciołach składamy ofiary na potrzeby Uczelni Katolickich.
  4. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają kolejne święta. I tak, we wtorek przypada święto świętego Jana Apostoła, najwięk­szego teologa wśród Ewangelistów w środę święto świętych Młodzianków, Męczenników natomiast w piątek 30 grudnia, celebrować będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  5. Dzieci zapraszamy w Święta po Mszy św. o godzinie 11.30 na spotkanie przy Żłóbku.
  6. We wtorek rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin, zwane kolędą. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godzinie 16.00, natomiast w soboty o godzinie 13.00.
  7. Plan kolędy na najbliższe dni:
  • Wtorek 27.12.2022

-  Żeglarska 8, 10, 12 i Kąpielowa 4 i 2

-  Żeglarska 14 – 24 (strona parzysta), Szyperska i Kąpielowa - strona nieparzysta

• Środa 28.12.2022

-  Ludwikowo i Żeglarska 30 – 32

-  Żeglarska 34 – 46 i Olsztyńska

• Czwartek 29. 12. 2022

-  Żeglarska 48 – 70 (strona parzysta)

-  Żeglarska 92 - 72 (strona parzysta) i Jachtowa

• Piątek 30. 12. 2022

-  Żeglarska od 137 - 103  (strona nieparzysta)

-  Jednostronna i Żeglarska 73 – 101(strona nieparzysta)

• Poniedziałek 2. 01. 2023

-  Żeglarska 11- 47 (strona nieparzysta)

-  Żeglarska 69 a, b, c

1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko we wtorek i w czwartek po Mszy św. o godzinie 8.00.
  2. Msze św. od wtorku do piątku włącznie w naszym kościele sprawowane będą tylko o godzinie 7.00 i 8.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
  3. W sobotę obchodzić będziemy ostatni dzień roku kalendarzowego 2022. Wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00 połączymy z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym, podczas którego będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania.
  4. W przyszłą niedzielę wejdziemy w Nowy Rok Pański 2023. Zarazem dzień 1 stycznia to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój – pokój tak bardzo upragniony w naszych niespokojnych czasach.
  5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Edmundę Wycichowską, lat 96 z ul. Saperów. Śp. Edmundę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  6. Na koniec składamy gorące podziękowania za wykonaną piękną szopkę, ofiarowane choinki oraz dekorację naszego kościoła na święta.
  7. Na radosne świętowanie niech Boża Dziecina wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.