21 października 2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy przez modlitwę, cierpienie ofiarowane w tej intencji oraz materialnie. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach. Ofiary składane w dniu dzisiejszym przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.
  3. Przed nami kolejny tydzień różańcowy. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorek i czwartek o godzinie 30 a dla dorosłych każdego dnia o 17.30.
  4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. W naszym województwie kujawsko – pomorskim, którego św. Jan Paweł II jest głównym Patronem, dzień ten ma rangę uroczystości.
  5. „Wymienianki” można składać do skarbony znajdującej się przy wejściu do zakrystii. Gotowe druki znajdują na skarbonie.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Piotra Rakocę lat 73 z ul. Średniej. Śp. Piotra oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  7. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.