14 października 2018

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się stawiać tego pytania w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
  2. Dzisiaj obchodzimy 18 Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”, a we wtorek, 16 października wspominać będziemy 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Celem Dni Papieskich jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II oraz niesienie pomocy finansowej zdolnej, a pochodzącej z małych miejscowości ubogiej młodzieży polskiej. Jak co roku, w tym dniu, Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje publiczną zbiórkę pieniędzy na ten cel pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Taka zbiórka odbywa się również dzisiaj przed naszym kościołem.
  3. Dzisiaj przypada także Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w swoje modlitwie o nauczycielach, katechetach i wychowawcach.
  4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. W naszym kościele Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci sprawowane jest we wtorek i czwartek o godzinie 16.30 natomiast dla młodzieży i dorosłych każdego dnia o godzinie 17.30.
  5. W poniedziałek wspominać będziemy św. Teresę od Jezusa Dziewicę i Doktora Kościoła, we wtorek św. Jadwigę Śląską, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i Męczennika, w czwartek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, natomiast w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego prezbitera, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  6. Najbliższa niedziela, 21 października, to Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny. W tym dniu zbierane będą ofiary na misyjne dzieła Kościoła.
  7. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. „Wymienianki” można składać do skarbony znajdującej się przy wejściu do zakrystii. Gotowe druki znajdują na skarbonie.
  8. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  9. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka Utraconego w wymiarze diecezjalnym odbędą się 14 i 15 października w Bydgoszczy.
  10. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład Pawła Lisickiego pod tytułem: „Czy Kościół może przetrwać w liberalnym państwie?” – na kanwie książki „Opcja Benedykta” i wywiadu z kard. Gerhardem Müllerem. Spotkanie odbędzie się 17 października (środa) o godz. 19 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18).

11. Parafia Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy zaprasza na cykliczne wykłady zatytułowane „Objawienia maryjne i ich przesłanie do świata”. Spotkania poprowadzi ks. prof. dr hab. Bogdan Czyżewski. Wykłady odbywać się będą w parafii Przemienienia Pańskiego w Opławcu w 3 piątek miesiąca o godzinie 18.30.
  12. W ostatnim czasie Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Bartłomieja Poszywak lat 75 z ul. Zakątek. Msza św. pogrzebowa za śp. Bartłomieja sprawowana będzie w kaplicy na cmentarzu parafii NSPJ w poniedziałek o godzinie 11.30, po Mszy pogrzeb na tamtejszym cmentarzu. Śp. Bartłomieja oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  13. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.