7 października 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.
  2. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego niedzielne Msze św. wieczorne sprawowane są w naszym kościele o godzinie 18.00.
  3. Drogich Parafian gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci sprawowane jest we wtorek i czwartek o godzinie 16.30 natomiast dla młodzieży i dorosłych każdego dnia o godzinie 17.30. Zachęcamy także do zgłaszania się do Róż Żywego Różańca.
  4. W sobotę wspominać będziemy bł. Honorata Koźmińskiego, polskiego kapucyna, założyciela wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 18 Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Jak co roku, w tym dniu, Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje publiczną zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Taka zbiórka odbędzie się również przed naszym kościołem. Zebrane środki przeznaczone zostaną na fundusz stypendialny dla młodzieży z ubogich rodzin zamieszkujących małe miejscowości.
  6. Bydgoskie obchody Dnia Papieskiego rozpoczną się Mszą św. o godz. 13.00 w kościele św. Jadwigi Królowej przy ul. Wojska Polskiego 7. Po Mszy św. wszyscy przejdą ulicami miasta do Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”, gdzie rozpocznie się „Bydgoska Karoliada”. Są to rozgrywki turniejowe z udziałem młodzieży z całej diecezji – a wszystko w nawiązaniu do życia i nauki św. Jana Pawła II. Po turnieju będzie miał miejsce koncert rapera ks. Kuby Bartczaka.
  7. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczone zostaną na kontynuację budowy a konkretnie na tynkowanie naszego kościoła.
  8. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.