3 Niedziela Wielkanocy

23 kwietnia 2023

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do Wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.
  2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza, trzecia niedziela Wielkanocy obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich – do każdego wierzącego, skoro Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza będącego obrazem samego Boga. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach.
  3. W poniedziałek obchodzić będziemy, przeniesioną z niedzieli, uroczystość świętego Wojciecha – Patrona naszej Ojczyzny. Jego męczeńska krew, wylana na początku historii Kościoła w naszym kraju, stała się prawdziwie nasieniem chrześcijan. Zwracajmy się z gorącą modlitwą przez orędownictwo świętego Wojciecha, aby jego ofiara ciągle ożywiała wiarę Polaków.
  4. We wtorek przypada święto świętego Marka Ewangelisty a w sobotę święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. W tym dniu będziemy również obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. Naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane.
  5. W przyszłą, ostatnią już niedzielę kwietnia, obchodzić będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, który rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.
  6. Podziękowanie Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka za wsparcie po śmierci Mamy.
  7. Dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej przybędą do kościoła w poniedziałek o godzinie 16.00.
  8. Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca swoim słowem każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże.