4 Niedziela Wielkanocna

30 kwietnia 2023

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy więc Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy, aby wezwał ich również z naszej Wspólnoty Parafialnej. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.
  2. W najbliższy poniedziałek rozpoczynamy maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Tradycyjnie w tym miesiącu gromadzić się będziemy wokół ołtarza na Eucharystii oraz na nabożeństwie majowym. W naszym kościele nabożeństwo majowe w najbliższym tygodniu bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W poniedziałek przypada także Święto Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmijmy wszystkie osoby i rodziny borykające się z problemami materialnymi oraz prośmy dobrego Boga o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.
  3. Przypominamy, że od maja Msze św. wieczorne w uroczystości i niedziele, sprawowane będą w naszym kościele o godzinie 19.00.
  4. Biuro parafialne w najbliższym tygodniu czynne w czwartek po rannej Mszy św.
  5. We wtorek wspominać będziemy św. Atanazego Biskupa i Doktora Kościoła. W tym dniu przypada również Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  6. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszego Narodu. W naszym kościele w tym dniu Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego czyli o 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00. Podczas Mszy św. o godzinie 11.30 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny. W środę obchodzić również będziemy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
  7. W czwartek wspominać będziemy św. Floriana – patrona strażaków, natomiast w sobotę przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.
  8. Nie zapominajmy o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, piątku i pierwszej sobocie miesiąca.
  9. W czwartek o godzinie 17.30 różaniec w intencji powołań kapłańskich. W piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, natomiast w sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej w ramach pierwszych sobót miesiąca.
  10. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w piątek od godziny 17.00. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych.
  11. Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie do kościoła w niedzielę 7 maja po Mszy św. o godzinie 11.30.
  12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Lecha Juskowiaka, lat 73 z ul. Żeglarskiej oraz śp. Genowefę Świerzewską, lat 92 z ul. Partyzantów. Śp. Lecha, śp. Genowefę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  13. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.