5 Niedziela Wielkanocna

7 maja 2023

1. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwajmy na modlitwie podczas nabożeństw majowych, które w naszym kościele sprawowane są codziennie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 20.30.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w czwartek na nabożeństwo majowe o godzinie 18.30 a po nabożeństwie na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w kościele.
  4. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  5. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną tradycyjnie na prace budowlane.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Lucynę Mrozińską, lat 73 z ul. Partyzantów. Śp. Lucynę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  7. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.