6 Niedziela Wielkanocna

14 maja 2023

1. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństw majowych, które celebrujemy w naszym kościele każdego dnia bezpośrednio po Mszy św. wieczornej oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 20.30.
  2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę i obfite plony, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej przez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w Niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.
  3. We wtorek przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów. Jego relikwie znajdują się w naszym kościele. Będzie można je uczcić we wtorek po Mszach świętych.
  4. W czwartek przypada 103 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  5. Od piątku, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, w łączności z Nabożeństwem Majowym, rozpoczniemy Nowennę przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  6. W najbliższą niedzielę tj. 21 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu podczas Mszy św. o godzinie 11.30 dzieci z klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci oraz ich rodziców swoimi modlitwami.
  7. Spowiedź dla dzieci, które w niedzielę przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 16.00.
  8. W związku z uroczystością I Komunii Świętej gorąco prosimy, aby osoby nie związane bezpośrednio z tą uroczystością w najbliższą niedzielę przyszły na inną Mszę św.
  9. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  10. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.