Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

21 maja 2023

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.
  2. Otoczmy swoją modlitwą dzieci, które dzisiaj przystąpią po raz pierwszy do Komunii św.
  3. W ramach „Białego Tygodnia”, od poniedziałku do piątku dzieci w swoich strojach pierwszokomunijnych, uczestniczyć będą w Mszy św. o godzinie 18.00 oraz następującym po niej Majowym Nabożeństwie natomiast w sobotę 27 maja zapraszamy dzieci na Piaski, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, aby tam o godzinie 10.00 Mszą św. i Nabożeństwem Majowym, zakończyć „Biały Tydzień”.
  4. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu z inicjatywy Ojca Świętego Benedykta XVI modlić się będziemy za Kościół w Chinach.
  5. W piątek wspominać będziemy św. Filipa Nereusza, kapłana. Jednocześnie w tym dniu obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy naszym mamom życzenia i podarunki, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o potrzebne łaski, aby mogły dobrze wypełniać swoją misję. Dla tych, które już Pan powołał do siebie, prośmy o Boże miłosierdzie. Również w piątek o godzinie 17.00 w bydgoskiej katedrze odbędą się święcenia kapłańskie diakona ze Zgromadzenia Ducha Świętego i diakona diecezjalnego. Kandydatów do święceń polecamy serdecznej pamięci i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 27 maja. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez specjalną nowennę, która odbywa się w łączności z nabożeństwem majowym po wieczornej Mszy św. W tym dniu podczas Mszy św. o godzinie 11.30 dzieci z klas IV przeżywać będą Rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci te zapraszamy na próbę do kościoła w środę o godzinie 16.00.
  7. W imieniu Księdza Biskupa zapraszamy w sobotę 27 maja w godzinach od 30 do 24.00, do kościoła pw. Św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy przy ul Wojska Polskiego na diecezjalne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. W programie: modlitwa uwielbienia pt. „Moje miejsce”, którą poprowadzi zespół „Amen Plus” oraz członkowie Odnowy w Duchu Świętym, Apel Jasnogórski i modlitwa zawierzenia Maryi, Oblubienicy Ducha Świętego, diecezji bydgoskiej, a o godzinie 21.30 Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa z błogosławieństwem dorosłych do pełnienia funkcji liturgicznych, w tej grupie znajdzie się 2 przedstawicieli naszej Parafii, którzy zostaną ustanowieni Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii św.
  8. Zachęcamy do wsparcia Inicjatywy Obywatelskiej Chrońmy Dzieci, która zakłada m.in. wzmocnienie pozycji rodziców i uczynienie ich głosu słyszalnym w sprawie dobra dzieci; daje rodzicom realne narzędzia sprzeciwu wobec niepożądanych treści kierowanych względem dzieci oraz większą kontrolę nad tym, w jakich zajęciach prowadzonych przez organizacje społeczne i stowarzyszenia dzieci uczestniczą. Osoby zainteresowane złożeniem podpisów pod projektem ustawy zapraszamy po Mszy św. do biura parafialnego.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Zenona Morzyńskiego lat 71 z ul. Olsztyńskiej. Śp. Zenona oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  10. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.