Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

28 maja 2023

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy obchody okresu wielkanocnego.
  2. W poniedziałek obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu Msze Święte w naszym kościele o godzinie 7.00 i 18.00.
  3. Nabożeństwo Majowe bezpośrednio po Mszy św. wieczornej oraz dodatkowo w poniedziałek, wtorek i środę o 20.30.
  4. W najbliższy czwartek, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca rozpoczyna się czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W tym dniu przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o świętość kapłanów i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Zapraszamy na różaniec w tej intencji w czwartek o godzinie 17.30.
  5. Nabożeństwo Czerwcowe sprawowane będzie każdego czerwcowego dnia w łączności z Mszą św. wieczorną.
  6. W czwartek przypada również Międzynarodowy Dzień Dziecka. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach, również tych opuszczonych, zmuszanych do niewolniczej pracy, wykorzystywanych czy głodnych, którym nie jest dane szczęśliwe przeżywanie dzieciństwa.
  7. Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy dzieci na festyn, który odbędzie się w niedzielę 4 czerwca w godzinach od 11.00 do 15.00 na ul. Czołgistów przy bibliotece.
  8. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej każdego dnia przed Mszą św. oraz w piątek od godziny 17.00.
  9. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych.
  10. W sobotę wspominać będziemy św. Karola Lwangę i jego towarzyszy w męczeństwie. W tym dniu po rannej Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej w ramach pierwszych sobót miesiąca.
  11. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie jest to doroczny Dzień Dziękczynienia. W tym dniu kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
  12. Już dziś informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Saperów, Zakątek, Średnia, Starogardzka, Saperów. Pomyślmy o godnym przystrojeniu trasy tegorocznej procesji.
  13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Wiesławę Kryger, lat 77 z ul. Partyzantów oraz śp. Henryka Robakowskiego, lat 87 z ul. Saperów. Śp. Wiesławę, śp. Henryka oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  14. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.