23 września 2018

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.
  2. W czwartek wspominać będziemy Świętego Wincentego à Paulo, prezbitera, „duszpasterza galerników”, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek.
  3. W piątek przypada wspomnienie Świętego Wacława, księcia czeskiego, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina. Święty Wacław jest patronem Czech.
  4. Natomiast w sobotę obchodzić będziemy święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  5. Ofiary składane przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną na tynkowanie naszego kościoła.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Danutę Kubiak, lat 84 z ul. Księcia Witolda, śp. Tadeusza Janickiego, lat 83 z ul. Saperów oraz śp. Eugenię Gwizdała, lat 85 z ul. Spadochroniarz. Śp. Danutę, śp. Tadeusza, śp. Eugenię oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  7. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.