III Niedziela Zwykła

27 stycznia 2019

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Zawierzmy miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane do młodych przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
  2. W poniedziałek wspominać będziemy Świętego Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła, natomiast w czwartek świętego Jana Bosko, założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Okazja do spowiedzi świętej każdego dnia przed Mszą św. oraz w piątek od godziny 17.00.
  5. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o godzinie 18.00. Po Mszy św. spotkanie uczniów klas VII, VIII ze Szkoły Podstawowej i III z Gimnazjum.
  6. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych.
  7. W sobotę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu Msze Święte w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7.00, 9.00 i 16.00. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławione będą świece zwane gromnicami. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.
  8. W tym dniu obchodzić będziemy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.
  9. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszamy w sobotę 2 lutego, wraz z rodzicami na Mszę św. o godzinie 16.00. Podczas tej Mszy św. dzieciom zostaną poświęcone świece oraz wręczone książeczki do nabożeństwa.
  10. W sobotę podczas Mszy św. o godzinie 18.00 oraz w niedzielę na wszystkich Mszach św. gościć będziemy w naszej Wspólnocie Parafialnej Ojca Dariusza Godawę – misjonarza z Kamerunu, który głosić będzie Słowo Boże a po Mszach św. będzie zbierał ofiary na dzieło prowadzone przez siebie w Kamerunie.
  11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Adama Błażejowskiego, lat 82 z ul. Saperów oraz śp. Halinę Bolińską, lat 84 z ul. Partyzantów. Śp. Adama, śp. Halinę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  12. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.