I Niedziela Adwentu

29 listopada 2020

1. Rozpoczęty dziś Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasło brzmi: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
  2. W związku z tym, że w naszym kościele jednorazowo może przebywać 35 osób, od dzisiaj wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godzinie 17.00 a w soboty o godzinie 8.00. Jednocześnie przypominamy, że transmisja Mszy św. na żywo z naszego kościoła w każdą niedzielę o godzinie 10.00.
  3. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 17.00 a w soboty o godzinie 8.00. Prosimy aby umożliwić zwłaszcza dzieciom udział w Roratach.
  4. W poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  6. W czwartek, wspominać będziemy św. Franciszka Ksawerego, jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła. W tym dniu przypada Dzień Papieskiej Unii Misyjnej. Podczas Mszy św. o godzinie 18.00 prosić będziemy Boga o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej oraz polecać Bogu wszystkich misjonarzy.
  7. W piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Barbary oraz Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.
  8. W związku z pandemią, która nakłada na nas liczne ograniczenia, nie przewidujemy w tym roku specjalnego dnia spowiedzi adwentowej, w związku z tym gorąco prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na później. Okazja do spowiedzi w naszym kościele każdego dnia przed Mszą św.
  9. Chorych i osoby starsze, chcących skorzystać przed świętami z posługi sakramentalnej prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym. Odwiedzimy tylko osoby zgłoszone a termin odwiedzin ustalony zostanie indywidualnie z zainteresowanymi.
  10. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem.
  11. W naszej parafii ruszyła bożonarodzeniowa akcja „Paczuszka dla Maluszka”. To zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. Celem akcji jest wsparcie samotnych matek, maluchów uratowanych od aborcji oraz instytucji, które się nimi opiekują. W związku z tym w kruchcie kościoła, znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć taką jedną bombkę. Stanowi to jednocześnie zobowiązanie do samodzielnego przygotowanej paczuszki dla jednego noworodka lub przekazania dobrowolnej darowizny na ten cel. Dary pozostawione pod choinką, zostaną następnie przekazane do najbliższego Domu Samotnej Matki oraz dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek. Akcja trwa do 21 grudnia.
  12. Pamiętajmy też o skarbonie z napisem: „ofiara na pomoc ubogim”.
  13. W biurze parafialnym można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy dużej to 15 zł a małej 6 zł.
  14. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw za Kościół Katolicki na Wschodzie. Oprócz modlitw zanoszonych przez nas do Boga w tej intencji, zbierane będą przy wyjściu z kościoła ofiary na pomoc tamtejszemu Kościołowi.
  15. Dziękujemy  za ofiary złożone dziś na ogrzewanie oraz za przelewy na konto bankowe 18 1090 1072 0000 0001 0178 7522, dzięki którym parafia może funkcjonować.
  16. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Krystynę Kończak, lat 82 z ul. Saperów oraz śp. Danutę Zielaskiewicz, lat 89 z ul. Zawiszy Czarnego. Śp. Krystynę, śp. Danutę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  17. Na czas Adwentowego oczekiwania niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże.