30 czerwca 2019

1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.
  2. W środę przypada święto św. Tomasza Apostoła.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W  czwartek o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.
  4. W piątek po Mszy św. o godzinie 7.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w  czwartek od godz. 17.00.
  6. Z racji wakacji odwiedziny duszpasterskie chorych odbędą się dopiero we wrześniu. W naglących przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.
  7. W sobotę wspominać będziemy bł. Marię Teresę Ledóchowską, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużoną w walce z niewolnictwem w Afryce, która zyskała mino „Matki Afryki”.
  8. W lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne w naszym kościele sprawowane będą według porządku wakacyjnego a więc o godzinie 8.00; 10.00; 11.30 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00 i 8.30.
  9. Biuro parafialne w lipcu i sierpniu czynne w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej a we wtorek i czwartek po rannej Mszy św. Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz w naszej gazetce parafialnej „Tydzień w Parafii”.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Stanisławę Dahms, lat 82 z ul. Batalionów Chłopskich. Śp. Stanisławę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.