23 czerwca 2019

1. Bardzo serdecznie witamy ks. Sławomira, który w miejsce ks. Daniela pełnić będzie w naszej Wspólnocie Parafialnej obowiązki wikariusza. Otoczmy go naszą modlitwą.
  2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  3. W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Ciesząc się narodzinami tego świętego, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
  4. Nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła w dni powszednie w łączności ze Mszą św. wieczorną a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.30.
  5. W czwartek zakończymy tak zwaną oktawę Bożego Ciała. W tym dniu, Podobnie jak w Boże Ciało w procesji pójdziemy do czterech ołtarzy, które ustawione będą wokół kościoła. O pomoc w ich przygotowaniu prosimy młodzież, służbę liturgiczną oraz Żywy Różaniec. Po procesji poświęcone zostaną wianki z kwiatów i ziół.
  6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte w naszym kościele w piątek o godzinie 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godzinie 18.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  7. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele w tym dniu Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00 i 18.00 a ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  8. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.
  9. W niedzielę 30 czerwca podczas Mszy św. o godzinie 10.00 i 11.30 gościć będziemy w naszej Wspólnocie Parafialnej Scholę Dziecięcą z Parafii Matki Bożej Anielskiej w Grodnie na Białorusi. Po Mszy św. dzieci zbierać będą ofiary na swój wypoczynek w naszej Ojczyźnie.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. śp. Macieja Olejniczak, lat 49 z ul. Komandosów. Śp. Macieja oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Na czas bezpiecznego i radosnego wypoczynku dla tych którzy rozpoczęli wakacje, jak również na czas pracy, dla tych którzy muszą pracować niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.