Uroczystość Najświętszej Trójcy

16 czerwca 2019

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W poniedziałek wspominać będziemy św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, uczestnika powstania styczniowego, malarza, opiekuna biednych i bezdomnych, natomiast w piątek św. Alojzego Gonzagę, który rezygnując z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
  3. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu tradycyjnie z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z Jego nawiedzenia.
  4. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 wyjdziemy z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie w uroczystej procesji na ulice osiedla. Procesja przejdzie ulicami: Saperów, Zakątek, Niecała, Krzemieniecka, Średnia, Starogardzka, Saperów. Przy czterech ołtarzach, które usytuowane będą przy ul. Zakątek 23a, Średnia 39, Saperów 98 oraz Saperów 142, będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Bezpośrednio po procesji odbędzie się Msza św., która tradycyjnie sprawowana jest o 11.30.
  5. Gorąco prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy oraz zaangażowanie się w utworzenie odpowiedniej oprawy trasy procesji. Dzieci zapraszamy do niesienia emblematów religijnych, sypania kwiatów, panów do niesienia baldachimu, zapraszamy poczty sztandarowe.
  6. Dzieci, które pragną sypać kwiatki podczas procesji, oraz nieść emblematy religijne zapraszamy w poniedziałek i wtorek o godzinie 16.30 na próbę. Na tę próbę zapraszamy również dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.
  7. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.30.
  8. Przypominamy, że w poniedziałek - 17 czerwca o godzinie 18.00 odbędą się ponownie wybory do Rady Osiedla okręgu II. Zapraszamy do świetlicy Szkoły Podstawowej przy ulicy Średniej 98 mieszkańców ulicy  Saperów oraz wszystkich pozostałych ulic położonych w stronę lasu i poligonu. Prosimy o zabranie dowodów tożsamości.
  9. Z dniem 22 czerwca Ks. Biskup Jan Tyrawa odwołuje z naszej parafii Ks. Daniela Nejmana i kieruje go do parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Fordonie. Na miejsce Ks. Daniela przychodzi do nas Ks. Sławomir Bromberek, dotychczasowy wikariusz w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bydgoszczy. Dziękujemy gorąco Ks. Danielowi za 5-letnią posługę w naszej parafii i życzymy wielu łask na nowym miejscu. Zgodnie ze swoim życzeniem, ostatnią Mszę św. Ks. Daniel odprawi w naszym kościele w piątek 21 czerwca o godzinie 7.00.
  10. Na nadchodzące dni Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.