Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

9 czerwca 2019

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest pamiątką narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie liczony jest od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  3. Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele każdego dnia przed Mszą św.
  4. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia w łączności ze Mszą św. wieczorną.
  5. W poniedziałek – drugi dzień Zesłania Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 7.00 i 18.00.
  6. We wtorek wspominać będziemy Św. Barnabę Apostoła, w środę Bł. Męczenników Franciszka Dachterę, Antoniego Świadka oraz ich Towarzyszy w Męczeństwie, w czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w piątek Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika – Patrona naszej Diecezji.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  8. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na otwarcie wystawy „Wolność jest w nas. Kościół katolicki w PRL”. Wernisaż odbędzie się w niedzielę 16 czerwca, o godzinie 12, przy ul. Mennica 2 na Wyspie Młyńskiej.
  9. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tegorocznego festynu parafialno – osiedlowego składamy gorące podziękowania. Dziękujemy również za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  10. Już dzisiaj informujemy, że trasa tegorocznej procesji eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała, podobnie, jak w roku ubiegłym przebiegać będzie ulicami: Saperów, Zakątek, Niecała, Krzemieniecka, Średnia, Starogardzka i Saperów do kościoła. Ołtarze usytuowane będą w miejscach ubiegłorocznych. Gorąco prosimy o pomoc w ich ustawieniu.
  11. Parafia Przemienienia Pańskiego w Opławcu zaprasza na XII Rodzinny Festyn Parafialny, który odbędzie się w sobotę 15 czerwca od godziny 16.00 do 22.00 na placu za mostem, przy pętli autobusowej nr 58 i 54. Szczegółowy program na plakatach.
  12. W dniu 17 czerwca o godzinie 18.00 odbędą się ponownie wybory do Rady Osiedla okręgu II. Zapraszamy do świetlicy Szkoły Podstawowej przy ulicy Średniej 98 mieszkańców ulicy  Saperów oraz wszystkich pozostałych ulic położonych w stronę lasu i poligonu. Szczegółowy spis ulic na plakacie w gablocie Rady Osiedla, i na plakatach w bibliotece, szkołach i przedszkolach. Prosimy o zabranie dowodów tożsamości.
  13. Na nadchodzące dni Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.