Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2 czerwca 2019

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, trwamy w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie w łączności z nabożeństwem czerwcowym, które w naszym kościele sprawowane jest w łączności ze Mszą św. wieczorną odprawiamy nowennę do Ducha Świętego.
  3. W poniedziałek wspominać będziemy Św. Męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy w męczeństwie, w środę św. Bonifacego Biskupa i Męczennika a w sobotę Św. Jadwigę Królową.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  5. W czwartek o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i „Godzina Święta”.
  6. Okazja do spowiedzi świętej każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godziny 17.00.
  7. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych.
  8. Zgromadzenie Ducha Świętego zaprasza na całonocne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego nazwane „Nocą Siedmiu Cudów”, które rozpocznie się w kościele rektorskim przy Alejach Jana Pawła II 117 w Bydgoszczy w sobotę 8 czerwca o godzinie 20.00. Czuwanie poprzedzone będzie dwudniowymi rekolekcjami o Duchu Świętym, które głoszone będą 6 i 7 czerwca na Mszy św. o godzinie 19.00 przez O. Jacka Olczyka SJ.
  9. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę w dniach 1 i 2 lipca. Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy na Mszę św. oraz spotkanie informacyjne w poniedziałek 3 czerwca o godzinie 18.00 do kaplicy Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej 17.
  10. Ogólnopolska Pielgrzymka w intencji trzeźwości i odnowy moralnej Narodu Polskiego na Jasną Górę odbędzie się w dniach 15 do 16 czerwca.
  11. Zapraszamy do udziału w 15 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 21 do 31 lipca pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.
  12. Wszystkich Parafian gorąco zapraszamy na tegoroczny festyn rodzinny, który odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 8 czerwca w lesie przy ul Zawiszy Czarnego, na przedłużeniu ulicy Leszka Białego. Tegoroczny festyn rozpoczniemy o godzinie 13.00. Podczas festynu gwarantujemy dla wszystkich miłą zabawę. Gościem specjalnym festynu będzie zespół „Glory Day”. Dla ciała natomiast znajdą się domowe wypieki, łazanki, grochówka, żurek, smażone kiełbaski, napoje itp. W trakcie trwania festynu odbywać się będzie tradycyjna loteria, z której dochód przeznaczony zostanie na kontynuację budowy naszego kościoła. Po koncercie „Glory Day”, tj. ok. godziny 19.00 nastąpi losowanie nagród głównych loterii a wśród nich: klimatyzator wraz z montażem, rower, pielgrzymka po sanktuariach Dolnego Śląska połączona z wyjazdem do Czech oraz wiele innych. Wzorem lat ubiegłych przewidziane są również licytacje. Licytowana będzie między innymi koszulka kadry narodowej z autografem Kuby Błaszczykowskiego. Osoby, które zechcą upiec ciasto na wspomniany festyn prosimy gorąco, aby dostarczyły je w piątek między godziną 17.00 a 17.45 lub w sobotę pomiędzy 9.30 a 10.00 do Domu Parafialnego.
  13. Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny.
  14. W poniedziałek biuro parafialne nieczynne.
  15. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  16. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Jerzego Alfut, lat 89 z ul. Saperów. Śp. Jerzego oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  17. Na nadchodzące dni Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.