6 Niedziela Wielkanocna

26 maja 2019

1. Dziś, w 6 niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek w łączności z nabożeństwem majowym o godzinie 20.30.
  2. Pamiętamy o naszych matkach, które dzisiaj obchodzą swoje święto. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne im dary, a wdzięczność i miłość najbliższych niech raduje matczyne serca.
  3. Powoli kończy się okres wielkanocny. Przypominamy o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
  4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych, które w naszym kościele sprawowane są każdego dnia pół godziny przed Mszą św. wieczorną oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku o godzinie 20.30.
  5. Od poniedziałku do środy włącznie w szczególny sposób modlić się będziemy o urodzaje i za kraje głodujące.
  6. W środę wspominać będziemy św. Urszulę Ledóchowską natomiast w sobotę św. Justyna.
  7. W piątek, na zakończenie maryjnego miesiąca, obchodzić będziemy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  8. W sobotę, która jest pierwszą sobotą czerwca przypada Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu przed kościołami naszej Ojczyzny odbywać się będzie zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  10. Zgodnie z prośbą Ks. Biskupa, przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar na rzecz kapitalnego remontu kościoła w Gołańczy, który uległ pożarowi.
  11. 27 maja o godz. 18, Mszą Świętą sprawowaną w katedrze bydgoskiej, zainaugurujemy peregrynację relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej, w naszej diecezji. Relikwie nawiedzą placówki służby zdrowia oraz parafie, które organizują posługę duszpasterską w szpitalach w naszej diecezji. Do udziału w Mszach Świętych i modlitwach przy relikwiach zapraszamy nie tylko pielęgniarki – których bł. Hanna Chrzanowska jest szczególna patronką – ale wszystkich pracowników służby zdrowia. Szczególne zaproszenie kierujemy także do osób chorych, ich bliskich i wszystkich w jakikolwiek sposób zaangażowanych w opiekę nad cierpiącymi.
  12. Tegoroczny rodzinny festyn parafialno–osiedlowy odbędzie się w sobotę 8 czerwca. Już dzisiaj wszystkich gorąco zapraszamy.
  13. Wszystkich mężczyzn zapraszamy do przeżycia Procesji w ciszy za Najświętszym Sakramentem z Kościoła Garnizonowego przy ul. Bernardyńskiej do Katedry dnia 1 czerwca o godzinie 19.30 pod hasłem: „Nie musisz mówić nic”.
  14. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.