5 Niedziela Wielkanocna

19 maja 2019

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
  2. Otoczmy swoją modlitwą dzieci, które w dniu dzisiejszym przystąpią po raz pierwszy do Komunii św.
  3. Nabożeństwo Majowe dla dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj o godzinie 17.00.
  4. W ramach „Białego Tygodnia”, od poniedziałku do piątku dzieci w swoich strojach pierwszokomunijnych, uczestniczyć będą w Majowym Nabożeństwie o godzinie 17.30 oraz następującej po nim Mszy św. natomiast w sobotę 25 maja udamy się na Piaski do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, aby tam o godzinie 9.00 Mszą św. i Nabożeństwem Majowym, zakończyć nasz „Biały Tydzień”.
  5. Nabożeństwo majowe w naszym kościele każdego dnia pół godziny przed Mszą św. wieczorną oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 20.30.
  6. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy w tej intencji.
  7. W dniach 23 i 24 maja odbędą się wybory do Rady Osiedla Jachcice. W dniu 23 maja o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej przy ulicy Średniej 98 mieszkańcy ulicy  Saperów oraz wszystkich pozostałych ulic położonych w stronę lasu i poligonu. Dnia 24 maja o godz. 17.30 w byłym Gimnazjum przy ulicy Żeglarskiej 67, mieszkańcy ulic położonych od Brdy do ulicy Saperów. Szczegółowy spis ulic na plakacie w gablocie Rady Osiedla, i na plakatach w bibliotece, szkołach i przedszkolach.
  8. Serdecznie zapraszamy w sobotę 25 maja o godzinie 16.00 do naszego kościoła na Koncert: „Dla Mamy” z okazji Dnia Matki. Podczas koncertu wystąpi Kwartet Smyczkowy „Virtuoso”, Zuzanna Szary – śpiew oraz Katarzyna Nawrocka – flugelhorn. Po koncercie, zgodnie z wolą wykonawców, będzie można złożyć ofiarę na drzwi wejściowe do naszego kościoła.
  9. Dzieci zapraszamy w sobotę od godziny 14.00 na Dzień Dziecka przy Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach.
  10. W niedzielę 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki. Pamiętajmy w swojej modlitwie o naszych mamach, prosząc o łaskę Nieba dla zmarłych a dla żywych o zdrowie i Boże błogosławieństwo.
  11. W najbliższą niedzielę 26 maja podczas Mszy św. o godzinie 10.00 Dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci te zapraszamy do kościoła na próbę w czwartek i piątek o godzinie 16.00.
  12. W poniedziałek biuro parafialne nieczynne.
  13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Franciszka Wawrzyniaka, lat 70 z ul. Średniej oraz śp. Konradę Baczyńską, lat 89 z ul. Kanonierów. Śp. Franciszka, śp. Konradę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  14. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.