4 Niedziela Wielkanocna

12 maja 2019

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
  2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
  3. Nabożeństwo majowe w naszym kościele każdego dnia pół godziny przed Mszą św. wieczorną oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 20.30.
  4. W poniedziałek wspominać będziemy Matkę Bożą Fatimską. W tym dniu przypada również 38 rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w życie św. Jana Pawła II i na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem, zawierzając Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  5. We wtorek w liturgii czcić będziemy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza.
  6. Dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej przybędą do kościoła ze świecami we wtorek i czwartek na godzinę 16.00. Natomiast rodziców tych dzieci zapraszamy we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  7. W czwartek przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, który pomimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
  8. W najbliższą niedzielę tj. 19 maja, podczas Mszy św. o godzinie 11.30 dzieci z klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci oraz ich rodziców swoimi modlitwami.
  9. Spowiedź dla dzieci, które w niedzielę przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 9.00.
  10. W związku z uroczystością I Komunii Świętej gorąco prosimy, aby osoby nie związane bezpośrednio z tą uroczystością w najbliższą niedzielę przyszły na inną Mszę św.
  11. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  12. Koncerty Maryjne z Różą.
  13. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład zw. dr hab. Zofii Konaszkiewicz pod tytułem: „Człowiek w poszukiwaniu sensu – wokół logoterapii Victora Frankla”.
  14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Mieczysława Roman, lat 76 z ul. Średniej oraz śp. Jadwigę Madaj, lat 91 z ul. Saperów. Śp. Mieczysława, śp. Jadwigę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  15. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.