3 Niedziela Wielkanocna

5 maja 2019

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
  2. W poniedziałek przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, natomiast w środę uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  3. Rozpoczyna się czas egzaminów dojrzałości. W swojej modlitwie pamiętajmy o tegorocznych maturzystach.
  4. Nabożeństwo majowe w naszym kościele każdego dnia pół godziny przed Mszą św. wieczorną oraz od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 20.30. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  5. Przypominamy, że do końca września Msze św. wieczorne w niedziele i uroczystości w naszym kościele sprawowane są o godzinie 19.00.
  6. Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej przybędą do kościoła we wtorek i czwartek na godzinę 16.30.
  7. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, prosić będziemy Pana Boga o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  8. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę po Sanktuariach Dolnego Śląska, która odbędzie się w dniach od 19 do 22 sierpnia. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii lub do biura parafialnego w godzinach urzędowania.
  9. W zakrystii po Mszy św. można uzgadniać termin nawiedzenia rodziny przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości.
  10. W przyszłą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Eugeniusza Wachowiaka, lat 84 z ul. Racjonalizatorów, śp. Gertrudę Wilda, lat 74 z ul. Saperów, śp. Marię Napierała, lat 60 z ul. Żeglarskiej oraz śp. Czesława Berkę, lat 95 z ul. Średniej. Śp. Eugeniusza, śp. Gertrudę, śp. Marię, śp. Czesława oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  12. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.