Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

1 stycznia 2020

1. Dzisiaj, w pierwszy dzień Nowego Roku Kościół obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dzisiejszy dzień z inicjatywy papieża Pawła VI jest obchodzony jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
  2. Dzieci zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku po Mszy św. o godzinie 11.30.
  3. Jutro wspominać będziemy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorz z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła.
  4. Msze św. w naszym kościele w czwartek i piątek sprawowane będą tylko o godzinie 7.00 i 8.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
  5. Przypominamy, że w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą św.
  6. Dzieci i młodzież zapraszamy w piątek na Mszę św. o godzinie 8.00.
  7. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w czwartek po Mszy św. o godzinie 8.00.
  8. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w lutym.
  9. W poniedziałek 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W tym dniu w naszym kościele o godzinie 15.30 odbędzie się tradycyjny już, charytatywny koncert kolęd w wykonaniu uczniów i absolwentów VIII L. O. oraz muzyków bydgoskich. Po koncercie odbędzie się kwesta na dom dziecka „Dzieci Słońca” w Kamerunie prowadzony przez polskiego misjonarza Ks. Dariusza Godawę. Na wspomniany koncert serdecznie wszystkich zapraszamy.
  10. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godzinie 15.30 w sobotę o 13.00 a w niedzielę o 14.00. Plan kolędy.
  11. Zmarła nasza była parafianka śp. Franciszka Gackowska, która mieszkała przed laty na ul. Żeglarskiej. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w naszym kościele we wtorek 7 stycznia o godzinie 10.00, pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godzinie 12.15 na cmentarzu komunalnej przy ul. Wiślanej. Śp. Franciszkę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  12. Z okazji Nowego Roku Pańskiego 2020 z całego serca życzymy Wszystkim Parafianom oraz przybyłym gościom wielkiej ufności, nadziei i pokoju. Niech Pan Jezus otacza Was swoim błogosławieństwem, niech umacnia Wasze  rodziny miłością i prawdziwym pokojem, abyście byli radosnymi świadkami Jego Miłości. Niech Was Pan błogosławi i strzeże, niech Was hojnie obdarzy swą łaską. Szczęść Boże.