Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

29 grudnia 2019

1. Dzisiejsze święto Świętej Rodziny skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
  2. Dzieci zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku po Mszy św. o godzinie 11.30.
  3. W poniedziałek Msza św. w naszym kościele tylko o godzinie 7.00.
  4. We wtorek obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego 2019. Wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00 połączymy z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym, podczas którego będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania.
  5. W środę, 1 stycznia, w pierwszy dzień nowego roku, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w naszym kościele tego dnia sprawowane będą o godzinie 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00. Ta maryjna uroczystość należy do tak zwanych świąt nakazanych. Zobowiązuje więc nas do udziału w świątecznej Eucharystii. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlić się o pokój na świecie.
  6. W czwartek 2 stycznia wspominać będziemy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła. W tym dniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msze Święte w czwartek o godzinie 7.00 i 8.00. Podczas Mszy św. o godzinie 8.00 modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
  7. W piątek, który jest pierwszym piątkiem miesiąca Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7.00 i 8.00. Dzieci i młodzież zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godzinie 8.00.
  8. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św.
  9. Biuro parafialne w poniedziałek czynne będzie po Mszy św. o godzinie 7.00 a w czwartek po Mszy św. o godzinie 8.00.
  10. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w lutym.
  11. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godzinie 15.30 w sobotę o 13.00 a w niedzielę o 14.00. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco.
  12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Krystynę Zarzycką, lat 83 z ul. Żeglarskiej. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła przy ul. Jaskółczej we wtorek 31 grudnia o godzinie 11.00, po Mszy św. pogrzeb na tamtejszym cmentarzu. Śp. Krystynę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  13. Wszystkich jubilatów i solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą a wszystkim obecnym niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.