2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

5 stycznia 2020

1. W poniedziałek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. święcić będziemy kredę i kadzidło. Kredą oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami C+M+B, co oznacza prośbę, by Chrystus błogosławił nasz dom. W tym dniu zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. W Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i Msza św. wieczorna wyjątkowo o godzinie 19.00.
  2. Ks. Biskup zaprasza wszystkich mieszkańców Bydgoszczy do udziału w VII Bydgoskim Orszaku Trzech Króli.
  3. Zapraszamy bardzo serdecznie na charytatywny koncert kolęd w wykonaniu uczniów i absolwentów VIII L. O. oraz muzyków bydgoskich, który odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek 6 stycznia o godzinie 15.30. Po koncercie odbędzie się kwesta na dom dziecka „Dzieci Słońca” w Kamerunie prowadzony przez polskiego misjonarza O. Dariusza Godawę.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W tym dniu, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  5. Do końca stycznia Msze św. w dni powszednie w naszym kościele sprawowane są jedynie o godzinie 7.00 i 8.00. Msza św. wieczorna tylko w soboty, uroczystości i niedziele a biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po rannych Mszach św.
  6. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godzinie 15.30 w sobotę o 13.00 a w niedzielę o 14.00. Plan kolędy na najbliższe dni.
  7. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.