Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego

Poprzednie

12 stycznia 2020

Następne
 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
 3. W piątek wspominać będziemy św. Antoniego, opata. W tym dniu obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy z tej okazji sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
 4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższą sobotę rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, ponieważ w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
 5. W przyszłą niedzielę, 19 stycznia, Mszę św. o godzinie 10.00 uświetni Chór „Hasło”.
 6. Do końca stycznia Msze św. w dni powszednie w naszym kościele sprawowane są jedynie o godzinie 7.00 i 8.00. Msza św. wieczorna tylko w soboty i niedziele a biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po rannych Mszach św.
 7. Zaproszenie Biskupa Bydgoskiego na obchody 100 rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy.
 8. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
 9. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godzinie 15.30 w sobotę o 13.00 a w niedzielę o 14.00. Plan kolędy.
 10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Mirosławę Ulatowską, lat 85 z ul. Ludwikowo. Msza św. pogrzebowa za śp. Mirosławę sprawowana będzie we wtorek 14 stycznia o godzinie 11.30 w kaplicy na cmentarzu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Ludwikowo, po Mszy św. pogrzeb na tamtejszym cmentarzu. Śp. Mirosławę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 11. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.