19 stycznia 2020

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
  2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.
  3. Zaproszenie Biskupa Bydgoskiego na obchody 100 rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy.
  4. We wtorek wspominać będziemy św. Agnieszkę. W tym dniu przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  5. W piątek wspominać będziemy św. Franciszka Salezego.
  6. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
  7. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. W tym dniu w naszej Wspólnocie Parafialnej gościć będziemy Ojca Włodzimierza - Pallotyna, który na wszystkich Mszach św. głosić będzie Słowo Boże a po Mszach zbierać będzie ofiary na misje na Ukrainie.
  8. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godzinie 15.30 a w sobotę o 13.00. Plan kolędy.
  9. Tegoroczną kolędę zakończymy w sobotę 25 stycznia. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy z różnych względów nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną żeby kapłan pobłogosławił ich dom, prosimy, żeby zgłosili to w zakrystii lub biurze parafialnym do czwartku 23 stycznia włącznie. Zgłoszone rodziny odwiedzimy w sobotę 25 stycznia.
  10. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.