Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Zwykła

Poprzednie

26 stycznia 2020

Następne
  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
  2. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.
  3. Od najbliższego poniedziałku Msze św. w naszym kościele w dni powszednie sprawowane będą o godzinie 7.00 i 18.00 a biuro parafialne czynne w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej oraz we wtorek i czwartek po rannej Mszy św.
  4. We wtorek wspominać będziemy Świętego Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła, natomiast w piątek świętego Jana Bosko, założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych.
  5. W piątek 31 stycznia w godzinach rannych Ks. Sławek odwiedzi chorych, których odwiedza w pierwsze piątki miesiąca.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału we Mszy św.
  7. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  8. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 11.30. Podczas tej Mszy św. zostaną dzieciom poświęcone świece a po Mszy zostaną poświęcone i wręczone książeczki do nabożeństwa.
  9. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
  10. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.