I Niedziela Adwentu

1 grudnia 2019

1. Przypadająca dziś pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Eucharystia daje życie”.
  2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Roratach sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.00 natomiast w soboty o godzinie 7.00. Dzieci zachęcamy aby na Roraty przychodziły z wykonanymi przez siebie lampionami.
  3. We wtorek wspominać będziemy św. Franciszka Ksawerego a w piątek św. Ambrożego biskupa i Doktor Kościoła.
  4. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.
  5. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i „Godzina Święta”, a w piątek po Mszy św. o godzinie 7.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W piątek w liturgii wspominać będziemy Świętego Mikołaja Biskupa. Niech liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji.
  7. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. Ponadto z racji pierwszego piątku miesiąca dzieci zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godziny 17.00, a młodzież w piątek od godziny 17.00.
  8. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych.
  9. Przy chrzcielnicy wystawiony jest kosz, do którego wzorem lat ubiegłych można składać żywność, słodycze i środki czystości jako świąteczną pomoc dla ubogich rodzin z naszej parafii. Na ten cel można składać również ofiary pieniężne do skarbony z napisem „ofiara na pomoc ubogim”.
  10. W biurze parafialnym po Mszy św. można zaopatrzyć się w świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” w cenie 6 i 15 zł oraz w opłatki wigilijne.
  11. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, pragnących zaopatrzyć swoje dzieci w nowe alby, zapraszamy wraz z dziećmi w najbliższą sobotę o godzinie 15.00 do Domu Parafialnego, celem pobrania miary.
  12. W niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – dzień naszego Odpustu parafialnego. Przed Mszą św. o godzinie 7.00 tradycyjnie śpiewać będziemy „Godzinki”. Sumę Odpustową o godzinie 11.30 odprawi i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Buchholz – proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, zwłaszcza podczas Sumy Odpustowej.
  13. Przyszła niedziela to także Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia oprócz modlitw zanoszonych przez nas do Boga w intencji Kościoła na Wschodzie, zbierane będą również przy wyjściu z kościoła ofiary na pomoc tamtejszemu Kościołowi, natomiast ofiary składane na tacę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczone będą na kontynuację budowy.
  14. Katecheza przygotowująca do Bierzmowania dla uczniów klas VII I VIII dzisiaj o 19.00 w Domu Parafialnym a dla uczniów klas I szkół ponadpodstawowych jutro o 19.00.
  15. Szkoła Podstawowa nr 36 zaprasza na III Koncert Piosenki Świątecznej, który odbędzie się 6 grudnia o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej przy ul. Żeglarskiej. Celem koncertu jest przygotowanie paczek dla uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 oraz Domu Pomocy Społecznej „Słoneczko”.
  16. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na cykl katechez przedślubnych dla narzeczonych. Najbliższe spotkanie dla par narzeczonych 5 grudnia 2019 r. o godz. 18.30 w parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy.
  17. Zapraszamy pary małżeńskie do skorzystania z organizowanych przez Duszpasterstwo Rodzin warsztatów “Po drugiej stronie lustra...” przeznaczonych dla małżonków, którzy pragną polepszyć wzajemną komunikację, nauczyć się nazywać emocje oraz odkryć inne ważne sprawy pomocne w pogłębieniu lub uzdrowieniu relacji małżeńskich. Warsztaty odbędą się w dniach 6-7 grudnia 2019 r.
  18. “Dobra żona i teściowa” - spojrzenie biblijne to temat kolejnego spotkania Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Bydgoskiej, które odbędzie się 12 grudnia 2019 r. w parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy, po Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety.
  19. W przyszły poniedziałek, 9 grudnia, w naszej parafii przypada adoracja Chrystusa Eucharystycznego.
  20. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą, a wszystkim obecnym na czas adwentowego oczekiwania niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.