Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

8 grudnia 2019

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to również dzień naszego Odpustu Parafialnego. Dzisiejsza uroczystość wyraża wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.
  2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.
  3. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Pamiętajmy o Mszy Świętej roratnej, która w naszym kościele sprawowana jest od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 18.00 a w sobotę o godzinie 7.00.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na kolejną katechezę poświęconą wyznaniu wiary. Spotkanie biblijne odbędzie się w czwartek 12 grudnia po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
  5. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
  6. W piątek wspominać będziemy św. Łucję, dziewicę i męczennicę a w sobotę św. Jana od Krzyża, jednego z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła. Jest to również dzień imienin naszego Biskupa Diecezjalnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym solenizancie.
  7. W biurze parafialnym po Mszy św. można zaopatrzyć się w świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” w cenie 6 i 15 zł oraz w opłatki wigilijne.
  8. Przypominamy, że przy chrzcielnicy wystawiony jest kosz, do którego wzorem lat ubiegłych można składać żywność, słodycze i środki czystości jako świąteczną pomoc dla ubogich rodzin z naszej parafii. Na ten cel można składać również ofiary pieniężne do skarbony z napisem „ofiara na pomoc ubogim”.
  9. Chorych, którzy pragną skorzystać z posługi kapłańskiej przed świętami, odwiedzimy w sobotę 14 grudnia w godzinach rannych. Prosimy, aby takie osoby zgłosić w zakrystii lub w biurze parafialnym do czwartku 12 grudnia.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Mieczysława Raczyńskiego, lat 66 z ul. Saperów. Śp. Mieczysława oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. W poniedziałek w naszej parafii przypada adoracja Chrystusa Eucharystycznego. Znajdźmy tego dnia, choć chwilę czasu na adorację i modlitwę.
  12. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  13. Plan adoracji.

godzina 8.00 – Matki z 1 Róży

godzina 9.00 – Matki z 2 i 3 Róży

godzina 10.00 – Matki z 4 i 5 Róży

godzina 11.00 – wierni zamieszkujący Dolne Jachcice

godzina 12.00 – wierni zamieszkujący ulice pomiędzy ul. Saperów a poligonem

godzina 13.00 – wierni zamieszkujący ul. Saperów

godzina 14.00 – wierni zamieszkujący teren od rzeki Brdy do ul. Saperów

godzina 15.00 – Straż Honorowa Serca Pana Jezusa i czciciele Bożego Miłosierdzia

godzina 16.00 – Ojcowie Żywego Różańca

godzina 17.00 – Młodzież i dzieci.

godzina 17.45 – zakończenie adoracji i Msza św. „roratnia”.

1. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą, a wszystkim obecnym na kolejny tydzień adwentowego czuwania niech dobry Bóg błogosławi. Szczęść Boże.