III Niedziela Adwentu

15 grudnia 2019

1. Dzisiejsza - Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
  2. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej z udziałem kapłanów zaproszonych z innych parafii w poniedziałek 16 grudnia od godziny 16.00 do Mszy św. wieczornej. Zaplanujmy tak czas, abyśmy mogli skorzystać z tej okazji, ponieważ w pozostałe dni pomagać będziemy w spowiedzi innym parafiom i przez to spowiedź w naszej parafii będzie utrudniona.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Rodzina jest pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta rodzinna w naszych domach.
  4. W najbliższy wtorek przypada 83 rocznica urodzin papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
  5. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 18.00 a w sobotę o godzinie 7.00.
  6. Po Mszy św. w biurze parafialnym można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz w świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
  7. W poniedziałek biuro parafialne nieczynne.
  8. Przypominamy o koszu ustawionym obok chrzcielnicy, do którego jeszcze do poniedziałku włącznie można składać dary jako świąteczną pomoc dla ubogich rodzin z naszej parafii. Na ten cel można składać również ofiary pieniężne do skarbony z napisem „ofiara na pomoc ubogim”.
  9. W poniedziałek 23 grudnia podczas Mszy św. o godzinie 18.00, harcerze przyniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy św. będzie można zabrać je do swoich domów.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Agnieszkę Kother, lat 86 z ul. Księcia Witolda. Śp. Agnieszkę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą, a wszystkim obecnym na ten ostatni już tydzień adwentowego czuwania niech dobry Bóg błogosławi. Szczęść Boże.