IV Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela?
  2. Jeszcze tylko dzisiaj można w biurze parafialnym zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.
  3. Ostatnie tegoroczne Roraty w naszym kościele w poniedziałek o godzinie 18.00. Podczas Rorat, harcerze przyniosą do kościoła Betlejemskie Światło Pokoju, które po Roratach będzie można zabrać do swoich domów.
  4. We wtorek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7.00 i 8.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00.
  5. Wigilia Bożego Narodzenia, jak śpiewamy w jednej z pastorałek, to dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy, lektury fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata z Ewangelii wg św. Łukasza i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę, która rozpocznie się o godz. 24.00. Ofiary zbierane podczas Pasterki tradycyjnie przeznaczone zostaną na Fundusz Ochrony Życia.
  6. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00.
  7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Kościół czci świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Tego dnia w koś­ciołach składamy ofiary na potrzeby Uczelni Katolickich. Msze św. w drugi dzień świąt w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego.
  8. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają kolejne święta. I tak, w piątek przypada święto świętego Jana Apostoła, najwięk­szego teologa wśród Ewangelistów, w sobotę święto świętych Młodzianków, Męczenników, natomiast w przyszłą niedzielę 29 grudnia, celebrować będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  9. Dzieci zapraszamy w Święta po Mszy św. o godzinie 11.30 na spotkanie przy Żłóbku.
  10. W piątek 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich do­mów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej mod­litwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na prace związane z kontynuacją budowy naszego kościoła. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godzinie 15.30, a w sobotę o godzinie 13.00.
  11. Plan kolędy na najbliższe dni:
  • Piątek 27 grudnia

- Spadochroniarzy
- Komandosów 2 – 32

• Sobota 28 grudnia

- Grenadierów, Komandosów 46 – 34a i Józefa Bema
- Batalionów Chłopskich i Rakietowa

• Poniedziałek 30 grudnia

- Kosmonautów, Partyzantów 1 – 25 (strona nieparzysta) oraz od 46 do 38  (strona parzysta)
- Partyzantów 2 – 36 (strona parzysta)

1. Biuro parafialne w najbliższym tygodniu czynne tylko w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  2. W piątek Msza św. w naszym kościele sprawowana będzie tylko o godzinie 7.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
  3. W zakrystii lub u ministrantów można zaopatrzyć się w świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 10 zł.
  4. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Anną Adrych, lat 85 z ul. Księcia Witolda. Śp. Annę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  5. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą, a wszystkim obecnym na te ostatnie godziny adwentowego czuwania niech dobry Bóg błogosławi. Szczęść Boże.