2 października 2022

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe dla dzieci w tym tygodniu sprawowane będzie w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 16.30 natomiast dla młodzieży i dorosłych każdego dnia o godzinie 17.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie.
  2. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego Msze św. wieczorne w niedzielę i w uroczystości sprawowane są w naszym kościele o godzinie 18.00.
  3. We wtorek wspominać będziemy św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Siostrę Faustynę Kowalską natomiast w piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu podczas nabożeństwa różańcowego dla dzieci o godzinie 16.30 poświęcone zostaną różańce dzieciom z klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  5. W czwartek od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem różańcowym oraz Mszą św. podczas której prosić będziemy Boga za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej o uświęcenie kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  6. W piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Dzieci i młodzież zapraszamy w piątek na Mszę św. o godzinie 18.00.
  8. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych.
  9. Okazja do Spowiedzi św. każdego dnia pół godziny przed każdą Mszą św. Ponadto w związku z pierwszym piątkiem miesiąca dzieci zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godziny 00 a dla młodzież w piątek od 17.00.
  10. Ministrantów i lektorów zapraszamy w czwartek na wieczorną Mszę św. Po Mszy spotkanie służby liturgicznej. Na to spotkanie zapraszamy także kandydatów do pełnienia służby ministranta.
  11. Ofiary składane w przyszłą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  12. Ponawiamy zaproszenie do udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy i Piekar Śląskich w dniach 20-21 października. Na wspomnianą pielgrzymkę jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
  13. W zakrystii można nabyć cegiełki – kalendarze na rok 2023, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na hospicjum perinatalne, pomagające rodzinom nienarodzonych jeszcze dzieciom u których zdiagnozowano ciężkie wady genetyczne.
  14. „Obudź nadzieję w czasach beznadziei” – to hasło rekolekcji, które w dniach od 9 do 11 października w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim poprowadzi Ks. Dominik Chmielewski. Początek rekolekcji w niedzielę 9 października o godzinie 19.30 a w poniedziałek i wtorek o 18.30.
  15. Drogich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej a wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.