9 października 2022

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe dla dzieci w tym tygodniu sprawowane będzie w poniedziałek i środę o godzinie 16.30 natomiast dla młodzieży i dorosłych każdego dnia o godzinie 17.30.
  2. W czwartek wspominać będziemy bł. Honorata Koźmińskiego a w sobotę św. Teresę od Jezusa.
  3. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.
  4. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza we wtorek, 18 października, na godzinę 18.00 do bydgoskiej katedry na Mszę św. sprawowaną pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Włodarczyka w intencji wszystkich pracowników oświaty.
  5. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. „Wymienianki” można składać do skarbony znajdującej się przy wejściu do zakrystii. Gotowe druki znajdują na skarbonie.
  7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Częstochowy i Piekar Śląskich zapraszamy na spotkanie informacyjne we wtorek po Mszy św. wieczornej. Na tę pielgrzymkę jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Osoby chętne mogą zapisywać się w zakrystii.
  8. Rodziców uczniów z klas VII i VIII zapraszamy na spotkanie do kościoła w czwartek po Mszy św. wieczornej, natomiast uczniów z klas VII i VIII zapraszamy w piątek na Mszę św. wieczorną a po Mszy św. spotkanie dla nich związane z przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania.
  9. W przyszłą niedzielę, 16 października, przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym dniu już po raz 22 będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski pod hasłem:Blask Prawdy”. Jak co roku, modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Bydgoskie obchody 22 Dnia Papieskiego rozpoczną się Mszą św. sprawowaną o godzinie 13.00 w Bazylice św. Wincentego a Paulo.
  10. Zapraszamy na wykłady ks. prof. Andrzeja Bohdanowicza z bioetyki. W cyklu wykładów podejmowane będą takie zagadnienia jak: od kiedy człowiek, transplantacje – nowy sposób miłości bliźniego, kiedy umiera człowiek, człowiek chory i cierpiący w parafii. Wykłady odbywać się będą w parafii św. Antoniego na Czyżkówku. Pierwszy wykład w czwartek, 13 października, o godzinie 19.00. Szczegóły na plakacie.
  11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia z okazji dnia nauczyciela kierujemy do tych, którym drogie jest dzieło nauczania i wychowywania młodych pokoleń. Niech życzliwość i wdzięczność wychowanków będzie nagrodą za podejmowany i niejednokrotnie niedoceniany trud nauczycielski.
  12. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.