16 października 2022

1. W dniu dzisiejszym przypada 44 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej Ojczyzny.
  2. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy. Bydgoskie obchody 22 Dnia Papieskiego rozpoczną się Mszą św. sprawowaną o godzinie 13.00 w Bazylice św. Wincentego a Paulo.
  3. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w tym tygodniu sprawowane będzie w poniedziałek i środę o godzinie 16.30 natomiast dla młodzieży i dorosłych każdego dnia o godzinie 17.30.
  4. W poniedziałek wspominać będziemy św. Ignacego Antiocheńskiego męczennika, we wtorek obchodzić będziemy święto Świętego Łukasza Ewangelisty, w środę mija kolejna rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki kapłana i męczennika, którego charakterystycznym rysem było przypominanie i realizowanie myśli św. Pawła z Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”, w czwartek wspominać będziemy św. Jana Kantego, natomiast w sobotę przypada uroczystość patrona naszego Kujawsko-Pomorskiego województwa - św. Jana Pawła II papieża. Szanowany i kochany przez cały Kościół i świat, był świadkiem i nauczycielem bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.
  5. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. „Wymienianki” można składać do skarbony znajdującej się przy wejściu do zakrystii. Gotowe druki znajdują się na skarbonie.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, który zainauguruje Tydzień Misyjny. Zechciejmy w tym dniu w szczególny sposób wesprzeć naszą modlitwą oraz materialną ofiarą tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła. W tym dniu gościć będziemy znanego już nam Ks. Waldemara Pawelca pracującego od wielu lat na Ukrainie, który podczas każdej Mszy św. głosić będzie Słowo Boże a po Mszach będzie zbierał ofiary na pomoc dla Ukrainy. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną na misje.
  7. Pielgrzymka do Częstochowy i Piekar Śląskich wyruszy z naszego kościoła w najbliższy czwartek, to jest 20 października po Mszy św. o godzinie 7.00. Na wspomnianą pielgrzymkę jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Osoby chętne mogą zapisywać się w zakrystii po Mszy św.
  8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej. Wszystkim zaś uczestnikom dzisiejszej liturgii na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.