25 września 2022

1. Dziś po raz kolejny przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj.
  2. We wtorek wspominać będziemy Świętego Wincentego à Paulo, prezbitera, „duszpasterza galerników”, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek.
  3. W środę przypada wspomnienie Świętego Wacława, księcia czeskiego, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina. Święty Wacław jest patronem Czech.
  4. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w piątek wspominać będziemy św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński, natomiast w sobotę przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki misji katolickich.
  5. W najbliższą sobotę, która jest pierwszą sobotą miesiąca, rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Po rannej Mszy św., sprawowanej w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po nabożeństwie zapraszamy członków Żywego Różańca oraz osoby zainteresowane Żywym Różańcem do Domu Parafialnego na spotkanie przy kawie.
  6. Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele każdego październikowego dnia pół godziny przed Mszą św. wieczorną a więc o godzinie 17.30. Wszystkich gorąco zachęcamy do wspólnotowej modlitwy różańcowej.
  7. W sobotę - 1 października, o godzinie 12.00, wyruszy z Katedry w kierunku kościoła św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy „Rodzinny różaniec ulicami Bydgoszczy”. Do udziału w tym wydarzeniu gorąco zachęcamy.
  8. Młodzież, która zainteresowana jest wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w piątek 30 września w kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbe na Osowej Górze. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00 w tamtejszym kościele.
  9. Młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania przybędzie na spotkanie we wtorek 27 września. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00.
  10. Począwszy od najbliższej niedzieli, to jest od 2 października, Msza św. wieczorna w niedziele i święta sprawowana będzie w naszym kościele godzinę wcześniej, a więc o godzinie 18.00. W maju powrócimy do godziny 19.00.
  11. Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek”, działające przy bazylice św. Wincentego a’Paulo, zaprasza studentów na Mszę św. sprawowaną dla nich w niedzielę o godzinie 18.00 w bazylice. Po Mszy św. wszystkich studentów organizatorzy zapraszają na spotkanie integracyjne. Więcej informacji na plakacie oraz facebook’u.
  12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 20 do 21 października. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  13. Wszystkim drogim parafianom i gościom a nade wszystko jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.
  14. W niedziele 2 października (niedziela) – XXX edycja biegu sztafetowego i VII maratonu „Biegu Popiełuszki”. Organizatorzy oraz drużyny borą udział we Mszy św. o godz. 9.00 w parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników. Po Mszy św. delegacje składają kwiaty przed obeliskiem bł. ks. Jerzego. Bieg rozpocznie się o godz. 10.15-10.30, a zakończy w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku ok. godz. 15.00. Ostatni etap, ok. 2,5-3 km od krzyża w Górsku do mety wszyscy uczestnicy biegu pokonują razem. Ten bieg różni się od innych tym, że nie jest on „na czas”. Nie ma rywalizacji indywidualnej ani zespołowej. Jest jeden wspólny cel - oddać hołd Wielkiemu Człowiekowi. Nie ma też wpisowego, a każdy zawodnik otrzymuje koszulkę z podobizną ks. Jerzego oraz pakiet startowy. Na zakończenie biegu dla wszystkich przewidziany jest gorący posiłek.