18 września 2022

1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Korzystajmy roztropnie z ich dobrodziejstw. Zadbajmy też, by właściwie korzystało z nich młodsze pokolenie. Dzisiejsza niedziela przypomina także o konieczności modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w „Przewodnik Katolicki”.
  2. Dziś przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona młodzieży i głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otoczmy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
  3. We wtorek wspominać będziemy świętych Andrzeja Kim Teagon, Pawła Chong Hasang oraz ich towarzyszy w męczeństwie, w środę przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, natomiast w piątek wspomnienie świętego ojca Pio, ka­pucyna, stygmatyka i mistyka, wielkiego czciciela Eucharystii.
  4. Młodzież z klas VII i VIII zapraszamy we wtorek po Mszy św. wieczornej do Domu Parafialnego na katechezę przygotowującą do Sakramentu Bierzmowania.
  5. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 20 do 21 października. Osoby zainteresowane prosimy, aby zgłaszały się po Mszy św. w zakrystii.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Urszulę Kruzel, lat 89 z ul. Poprzecznej. Śp. Urszulę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.